Menu
1-е место
Для дома и офиса

Майстерня веселих ельфів

Черкассы

Социальное предприятие создано для того, чтобы обеспечить потребности детей со сложной судьбой, производя и реализуя игрушки ручной работы

fb

«Майстерня веселих ельфів»: невелика студія з великим серцем

Тамара Борисова

співзасновниця соціального підприємства «Майстерня веселих ельфів»

Черкаські волонтери вигадали, як заробляти для благодійності: вони уже два роки шиють іграшки, щоб допомагати дітям, які потребують підтримки

У чому сталість бізнес-рішення? 

Ринок сувенірної продукції заповнений неякісними китайськими товарами, а є потреба в автентичних українських іграшках з екологічних матеріалів і вираженою національною складовою, які можуть бути також інтер’єрними прикрасами. Виробництво і реалізація таких іграшок дозволяє соціальному підприємству заробляти кошти на благодійність. 

Об’єднання зусиль

Сім років тому журналістка з Черкас Юлія Фомічова почала допомагати хворим діям з порушеннями слуху. Відтоді щороку на День святого Миколая, на Різдво та на День захисту дітей волонтери відвідують дітей і приносять їм подарунки. 

«Так поступово познайомилася з іншими волонтерами. Але щоразу, аби купити дітям подарунки, нам доводилося ходити з простягнутою рукою і шукати спонсора», — згадує Юлія. 

Проте два роки тому одна з волонтерок — Тамара Борисова — надумала заробляти самостійно, шиючи та продаючи іграшки. Ринок сувенірної продукції переповнений неякісними китайськими товарами, водночас не вистачає автентичної української іграшки, виробленої з екологічних матеріалів та з вираженою національною складовою. Так і народилася «Майстерня веселих ельфів». 

Першу партію іграшок-звірят виготовили 2016 року. «Ми саме збиралися привітати із Днем святого Миколая дітей-туберкульозників з обласного туберкульозного диспансеру. Перед тим виготовили іграшки та продали їх через інтернет, уторгувавши 9 тис. грн. Усі гроші витратили на подарунки діткам», — розповідає Юлія. 

Читайте про переможців конкурсу СТАЛО і голосуйте за кращих на сторінці рейтингу

Екологічний hand-made 

Учасники проекту створюють іграшки, які орієнтовані не лише на дітей, а й можуть бути стильними прикрасами інтер’єру. Збираються 15-20 разів на рік, щоб виготовити іграшки на свята або як разові акції для підтримки конкретної дитини. Нещодавно збирали кошти для хлопчика, якому потрібен був кохлеарний імплант. 

Для своїх виробів купують екологічно чисті матеріали, а також упакову зі вторинної сировини. «Крім того що робимо нашу продукцію екологічно чистою, ще й пропагуємо ідею екологічно дружнього способу життя», — ділиться Тамара Борисова. 

Середня вартість іграшки «Майстерні веселих ельфів» становить 150 грн. Крім інтернету, іграшки продають і на ярмарках hand-made-товарів у Черкасах та за їхніми межами. «Я останнім часом багато часу проводжу з новонародженою донечкою, але знаю, що дівчата возили іграшки у Київ, Львів та інші міста країни», — розповідає Юлія. 

Поки що працюють безоплатно. Частина прибутку від продажів іде на розвиток підприємства, решта — на забезпечення потреб дітей з важкою долею. 

«Ми підтримуємо дітей, що лікуються у протитуберкульозному та онкологічному диспансерах, у санаторіях із цілодобовим перебуванням дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей. Прагнемо не просто розважати цих дітей, а за допомогою орієнтованої на них програми змінити їхні життєві стереотипи», — наголошує Тамара Борисова. 

«Ми зібрали під нашим крилом кількох потужних менеджерів. Найближчим часом хочемо виходити на міжнародний рівень, оскільки за кордоном є попит на наші іграшки», — пояснює засновниця «Майстерні веселих ельфів». 

Тому нині соціальне підприємство працює над залученням інвестицій. За попередніми розрахунками, на збільшення асортименту підприємства необхідно $2 тис. 

Экономика Сильні сторони — екологічність, неординарність товару, невисока ціна (150 грн), рентабельність 35% та соціальна складова (забезпечення потреб дітей з непростою долею). У перспективі вихід на міжнародний рівень.

Экология Для виробництва використовують екологічні матеріали. Екопакування із вторинної сировини. Виробництво безвідходне. Використання принципів екофрендлі та їхня пропаганда у соціумі.

Социум Прибуток від продажів іде на забезпечення потреб дітей, що лікуються у протитуберкульозному та онкологічному диспансерах, у санаторіях із цілодобовим перебуванням дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей. Серед волонтерів є люди, що опинилися у складних життєвих обставинах, але хочуть реалізуватися.

Текст: Наталія Міняйло

Фото: fb-сторінка "Майстерні веселих ельфів"