СТАЛО СТАЛО

Titanovo: запобігати хворобам допомагає генетика нового покоління

Titanovo впроваджує зручний спосіб генетичних тестувань, для здійснення яких не потрібно відвідувати лабораторію — всі аналізи здаються поштою і результати візуалізуються в онлайн­режимі. Ключовий конкурентний продукт компанії — клієнтська панель, яка відображає результати аналізів і генерує індивідуальні консультації та рекомендації

Власник, СЕО
Олександр Савсуненко

Олександр Савсуненко

засновник

Titanovo
Titanovo
Titanovo
Titanovo
Titanovo
Titanovo
Titanovo
Titanovo
Titanovo
Titanovo

Місто: Київ

Сайт

Сторiнка в Facebook

"Усе почалося із курйозного випадку, — розповідає засновник компанії Titanovo Олександр Савсуненко. — Одного разу мені зателефонувала моя подруга і сказала: "Мені 30 років, у мене нічого не болить, але я хочу потрапити до лікаря, щоб і надалі не хворіти. До якого лікаря мені звернутися?" Я подумав, що вона трохи дивна, але зрештою зрозумів, що і я такий самий, адже мені легше віддати гроші за попередження хвороби, ніж за лікування. Відтоді я почав працювати у цьому напрямку. Наш тест — крок до цієї мети".

За його словами, даних про зв'язок захворювань і схильностей до недугів із генами чимало. Кілька таких поєднань постійно досліджують у Titanovo. Як розповів Савсуненко, разом з ним над тестами працює генетик Олександр Коляда, співробітник лабораторії епігенетики Інституту геронтології НАМНУ.

На сьогоднішній день компанія вивела в ринок тіломірний тест — вид генетичного дослідження, яке визначає біологічний вік людини. Цей продукт досить успішно уже продається у США, там проект пройшов усі етапи — від ідеї до комерціалізації.

Наступним кроком став запуск аналогічного проекту в Україні, а саме — підбір оптимальної дієти і типу фізичних навантажень, зважаючи на генотип.

Над тестами  Titanovo  працює генетик Олександр Коляда, співробітник лабораторії епігенетики Інституту Геронтології НАМНУ.

Генетичні тести Titanovo дозволяють людині дізнатися про її схильність до тієї чи іншої хвороби, а також за допомоги аналізу визначити, який генотип має особа і яка дієта в її випадку допоможе гармонійно харчуватися та схуднути. У базовому пакеті компанія аналізує чотири гени і п’ять їхніх варіацій в контрольних точках метаболічних шляхів. Це дозволяє зарахувати кожну людину до одного з 243 типів, що відрізняються своїми оптимальними джерелами калорій і типами навантажень.

Генетичний тест підбору дієти не має аналогів в Україні. "Декілька лабораторій займаються генетичними тестами, — ділиться Олександр, — але вони працюють із дітьми або із тяжко хворими. Мета Titanovo — створення тестів, які попереджають захворювання завдяки корекції способу життя да харчування".

Компанія планує пропагувати свій продукт за допомогою сайту, соціальних мереж, лекцій та конференцій, а також за підтримки фітнес-тренерів та лікарів.

Щодва тижні Titanovo проводить відкриту лекцію, де пояснюють суть нового погляду на здоров’я. "Головна проблема, — говорить Олександр, — переконати клієнта, що здоров’я — це не те, з чим він зустрічається, коли хворіє".

Максимальне зниження ціни тесту за рахунок невеликого штату співробітників (1-1,5 тис. грн) дозволяє розраховувати на клієнтів із середнім достатком. "Для нас дуже важливим було зробити не Luxury-продукт, а продукт для людей", — говорить Олександр.   

Планується розширювати кількість генетичних панелей, які б сприяли корекції способу життя. Один із тестів, який натепер розробляється, — аналіз мікробіоми, тобто бактерій, що живуть в організмі людини.  Інший — визначення необхідних вітамінів та мікроелементів, яких не вистачає в організмі з генетичних причин. "Ця панель запантентована в США компанією Titanovo", — зауважує Олександр.

Засновник компанії Titanovo Олександр Савсуненко (зліва): "Головна проблема — переконати клієнта, що здоров’я — це не те, з чим він зустрічається під час хвороби".

Можливість економити

"Рішення є унікальним для українського ринку, оскільки компанія вперше запропонувала зручний спосіб B2B та B2C генетичних тестувань, для здійснення яких не потрібно відвідувати лабораторію. Усі аналізи здаються поштою і результати візуалізуються в онлайн-режимі, — відзначає Олексанлр Савсуненко. — Технологія вперше в Україні дозволила відмовитися від використання крові як матеріалу для аналізу. Перехід на слину або мазок із внутрішньої сторони щоки дозволив суттєво зменшити кількість відходів у лабораторії, обсяги утилізації відходів біоматеріалів". 

Віддалена процедура проведення генетичного тесту дає можливість економити на утриманні приміщень для прийому клієнтів

За словами підприємця, кількість кліентів в США вже налічує більше 300 осіб. В Україні більше 10 клієнтів пройшли тест на визначення оптимальної дієти в рамках підготовки до офіційного старту. Для існування компанії потрібно близько 30 кліентів на місяць. 100 клієнтів дозволять стало розвиватися.

Проект Titanovo приносить в Україну інновації, які вже активно використовуються у світі. Наприклад, проект дочірньої компанії Google 23andme пропонує людям "взяти у свої руки" інформацію про генетичні схильності та ризики. Titanovo пропонує подібну послугу для українців, причому використовуючи українські розробки та лабораторії.

Фото: Марія Савоскула

Економіка

Компанія заробляє на проведенні генетичних тестів, аналізі та інтерпретації даних. Рішення є унікальним для українського ринку, оскільки компанія вперше запропонувала зручний спосіб B2B та B2C генетичних тестувань, для здійснення яких не потрібно відвідувати лабораторію — усі аналізи здаються поштою і результати візуалізуються в онлайн-режимі. Віддалена процедура проведення генетичного тесту дає можливість економити на утриманні приміщень для прийому клієнтів.

Екологія

Відмова від використання зайвого паперу дозволяє зберегти лісовий фонд. Для пакування наборів для збору ДНК використовується біокартон. Це ж пакування використовується для доставки зразка до лабораторії.

Соціум

Iнформування клієнтів щодо найбільш оптимальних режимів харчування і дієт, ризиків розвитку спадкових захворювань і способів їхнього запобігання допомагає покращити здоров’я та подовжити тривалість життя людей у простий, доступний і ефективний спосіб завдяки новим технологіям.