СТАЛО СТАЛО

DOC.UA: один сервіс стежить за здоров'ям усієї країни

DOC.UA – онлайн-сервіс, який вчить українців не лише правильно вибирати лікарів, але й краще піклуватися про своє здоров'я

Власник, СЕО
Сергій Казанцев

Сергій Казанцев

CEO doc.ua

DOC.UA
DOC.UA
DOC.UA
DOC.UA
DOC.UA
DOC.UA
DOC.UA
DOC.UA

Мiсто: Київ

Сайт

Сторінка в Facebook

Знайти лікаря у великому місті – завдання не з легких. Прийшовши на прийом у державну клініку до чергового лікаря, ви не можете бути впевненими, що потрапили до дійсно хорошого фахівця. Вирішити цю проблему і водночас відучити українців від самолікування вирішив онлайн-сервіс DOC.UA. За його допомоги кожен може не лише підібрати фахівця за певними параметрами (місто, район, спеціальність, час прийому), почитати відгуки про нього і ознайомитися з його резюме, але й записатися на прийом.

Ідея створити "лікарську соцмережу", яка б допомагала пацієнту швидко знайти лікаря за потрібними та зручними параметрами, виникла у керівника проекту Сергія Казанцева близько двох років тому. "Найпоширеніший метод пошуку лікаря в Україні – рекомендація. Завжди є знайомі, колеги або друзі, які можуть порекомендувати спеціаліста. Але інколи людині незручно розповідати про свою проблему стороннім. Тоді вона читає відгуки в інтернеті і витрачає на пошуки фахівця чимало часу. При цьому не завжди можна бути упевненим у тому, що все написане на форумах і сайтах відповідає дійсності", – пояснює Казанцев.

Онлайн-сервіс DOC.UA почав свою роботу в березні 2014 року. Інвестором проекту виступив бізнес-акселератор Леоніда Черновецького CIG Digital.

Щомісяця сайт відвідує понад 300 тис. осіб, на прийом до лікаря через сервіс записується більше 1 тис. людей щодоби. Приріст аудиторії сервісу у середньому становить 20-25% на місяць.

Географія бізнесу

Натепер у базі DOC.UA є понад 3 тис. лікарів різних спеціальностей та понад 400 приватних клінік (і дише одна державна). Сервіс працює у Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Миколаєві та Львові. Крім того, він допомагає українцям організувати лікування за кордоном: в Ізраїлі, Німеччині, Угорщині та Туреччині. Співробітники сервісу супроводжують пацієнта на всіх стадіях: консультація, вибір лікаря, допомога під час оформлення документів, переклад медичних документів, онлайн-консультації із закордонними лікарями, супровід на лікуванні тощо.

Найбільш затребуваними фахівцями серед користувачів сервісу є гінекологи, дерматологи, отоларингологи, урологи і гастроентерологи. На них припадає більше половини всіх запитів відвідувачів. Як свідчить статистика сайту, жінки більше піклуються про здоров'я своє та родини. "60% наших користувачів – жінки. Якщо говорити про регіональний розподіл, то лідирує Київ", – каже керівник проекту.

"Спочатку приватні клініки упереджено ставилися до сервісу. Доводилося багато працювати з кожним партнером, проводити по кілька зустрічей перед підписанням договору про співпрацю. Зараз ситуація змінилася: клініки самі нас знаходять, адже у нашій базі є їхні конкуренти", – розповідає заступник керівника проекту DOC.UA Олексій Гук.

Все визначає рейтинг

Клініки та лікарі на сайті DOC.UA представлені відповідно до рейтингової системи. Рейтинг кожного лікаря формується за два етапи. Перший складається з початкової інформації, яку надає клініка про себе і про лікарів: досвід роботи фахівця, його стаж, а також дані про клініку. На другому етапі до клініки починають записуватися пацієнти, які  і починають оцінювати лікарів. Місце у рейтингу не можна купити або "накрутити", воно залежить від відгуків пацієнтів. Відгуки можуть залишати тільки ті користувачі, які побували на прийомі у лікаря після запису до нього через сервіс. Сьогодні на сайті зібрано понад 29 тис. відгуків пацієнтів.

Монетизація проекту відбувається за рахунок комісії (фіксована сума), яку виплачує клініка за кожного пацієнта, який записався на прийом через сервіс. При цьому з державними клініками сервіс працює на громадських засадах – для них участь у проекті безкоштовна. Для користувачів сервіс також безкоштовний, вартість прийому лікаря не залежить від того, записався пацієнт до лікаря безпосередньо у клініці або через DOC.UA.

"Ми вибрали сервісну, а не рекламну модель. Користувачеві потрібно вирішити проблему, а не телефонувати до всіх клінік за номерами з банерної реклами. Нашим завданням було зробити так, щоб сервіс був доступний і зручний. Користувач може прочитати про захворювання і одразу вибрати потрібного спеціаліста. Якщо людина не знає, до якого лікаря звернутися, вона телефонує до кол-центру, де фахівець із медичною освітою порадить їй медика, а також вартість і час прийому", – говорить Казанцев. Під час вибору враховується все: на коли записати (у вихідний або робочий день), локація (біля дому або роботи), кваліфікація і навіть стать.

У планах компанії – масштабування проекту та вихід на ринок ще кількох великих міст України та інших країн. "У серпні 2014 року ми запустили Харків і Дніпропетровськ, до кінця року – Львів та Одесу. З квітня 2015-го сервіс працює у Миколаєві. Збираємося цьогоріч запустити близько 5-6 регіонів", – резюмує Сергій Казанцев.

Фото: Тетяна Довгань

Економіка

Для клінік Doc.UA – канал гарантованого залучення нових пацієнтів, що потенційно можуть стати постійними. Для пацієнтів – найбільший каталог лікарів та клінік, реальних відгуків про лікарів, сервіс, що допомагає, консультує та супроводжує пацієнта на шляху від запису до здійснення візиту. Монетизація відбувається за рахунок комісії, яку платить клініка за кожного пацієнта, що прийшов на прийом через сервіс. Doc.UA безкоштовний для пацієнта. Сервіс є потужним безкоштовним маркетинговим інструментом для медичних закладів та окремих лікарів. Doc.UA працює у Києві, Харкові, Львові, Одесі, Миколаєві та Дніпропетровську. Постійно відкриваються нові представництва по Україні.

Екологія

Проект є онлайновим, тож він екологічно безпечний і не споживає природних ресурсів.

Соціум

Через відгуки пацієнтів Doc.UA впливає на сервіс та якість обслуговування у клініках, передаючи побажання пацієнтів до керівництва. Співпрацює з державними лікарнями безкоштовно, спрощуючи запис до державних лікарень. Пацієнт може заощадити на лікуванні: на сайті постійно діють акції та пакетні пропозиції. Допомагає спростити процес лікування та усунути всі бар’єри на шляху до запису до лікаря. Всі працівники компанії працюють офіційно, мають повний соціальний пакет, періодично проходять корпоративне навчання. Постійно відкриваються нові представництва, тож є можливість надавати нові робочі місця в регіонах.