СТАЛО СТАЛО

АРVІТ: від дієтичних добавок до натуральних мийних засобів

Одесит Валерій Арабінський 15 років ішов до універсального сорбенту для людини, в підсумку розробив не тільки серію дієтичних добавок, а й лінійку натуральних мийних засобів. Все це на основі глинистих мінералів, поклади яких є на Закарпатті

Власник, СЕО
Валерій Арабінський

Валерій Арабінський

приватний підприємець

АРVІТ
АРVІТ
АРVІТ

Місто: с. Усатово, Біляївський р-н, Одеська обл.

Більше 15 років тому одесит Валерій Арабінський дізнався про поклади цеоліту на Закарпатті. Матеріал, який використовують для виведення з організму радіації та як наповнювач для котячих туалетів, заінтригував. До пари йому знайшовся ще один мінерал – бентоніт, який добувають у Черкаській області, він має сорбційну дію і загоювальні властивості. Арабінський об’єднав їх в оптимальній пропорції, на партнерському підприємстві замовив очищення від домішок і активував. Отримана речовина тривалий час використовувалася як сорбент для хатніх тварин, поки Валерій не вирішив випустити на основі цього мінералу дієтичну добавку (ДД) "Артус-токсідез" ("Токсідез"), яка є універсальним сорбентом для людини.

Підприємець на родовищах закуповує глинисті мінерали (їх видобувають на Закарпатті та у Черкаській області). Потому відправляє їх на підприємство у Дніпродзержинськ. Там проводять збагачення і активацію властивостей мінералів за вказаними ним технологічними схемами. Після збагачення та активації мінерали відправляють до Харкова, де їх фасують, пакують і надсилають Арабінському до Одеси.

З 2004 року "Токсідез" продають в аптечній мережі в Одесі. Дохід від випуску цієї дієтичної добавки дозволив розробити дві нові – "Токсідез–Кальцій" та "Токсідез–Магній", а також мийний засіб АРVІТ, виготовлений на основі глинистих мінералів – цеоліту, бентоніту, сапоніту та каолініту. Цей миючий засіб (МЗ) взагалі не містить  синтетичних речовин.

Цьогоріч Арабінський отримав позитивний висновок Державної санітарно-епідеміологічної служби щодо 10 видів  натуральних мийних засобів АРVІТ (від миття посуду до чищення меблів).

За словами підприємця, для лінійки МЗ він разом з однодумцями зараз шукає інвестора.

Знизити навантаження на екосистему

Історія АРVІТ почалася із того, що знайома лікарка розповіла Валерію про прибиральницю, у якої від хімії страшенна шкірна алергія. Він сприйняв це як виклик і незабаром надав пробний зразок мийного засобу. Для прибиральниці він став знахідкою, а для винахідника – ще одним полем, де можна досліджувати дію природних мінералів.

На думку Арабінського, за масштабного використання таких мийних засобів можна знизити навантаження на екосистему та змінити методи використання стічних вод. Його  дослідження свідчать про те, що розчинені у воді препарати можна використовувати для поливання, у тваринництві. Тому винахідник вважає, що найкраще цю систему  запроваджувати у сільській місцевості. Відвівши воду до спеціального резервуара, її можна повторно використовувати як добриво для рослин або як підгодівлю для тварин.

Я – винахідник

"Я винахідник, а не підприємець", – відповідає Арабінський на запитання про обороти підприємства. Із ним працюють бухгалтер і завідувач складом і доставкою. Зараз Валерій трохи знизив свою активність щодо просування препаратів через волонтерську діяльність – допомагає пораненим під час АТО.

Що стосується щомісячного доходу від продажу біодобавки, то до стрибків курсу він сягав близько $1,5 тис. Сьогодні Арабінський припускає, що дохід скоротився удвічі, однак назвати  конкретну суму йому важко.

Половина чистого прибутку йде на наступні дослідження. Із перевіркою результатів і супутніми дослідженнями допомагають у Харківському фармацевтичному університеті, Київській медичній академії ім. Щупика, Інституті стоматології, Інституті курортології та Інституті гігієни транспорту. 

Економіка

Мийні засоби АРVІТ можуть замінити синтетичні аналоги. Дієтичні добавки «Артус-токсідез» («Токсідекс», «Токсідез – Кальцій» та «Токсідез – Магній») – заміна для синтетичних сорбентів.

Екологія

АРVІТ дозволяє замінити використовувані у синтетичних мийних засобах поверхнево-активні речовини (ПАР), отримані в результаті нафтопереробки, на природні мінерали. Важливо, що вони є на території України і їх достатньо для промислового виробництва.

Соціум

АРVІТ знижує негативний вплив на здоров'я людини. У алергіків відсутні шкірні прояви під час використання цього МЗ. Дієтичні добавки з глинистих мінералів «Токсідез» – профілактичні засоби при захворюваннях шлунка, кишківника та шкiри.